StarCraft Historie 2/3

26. října 2006 v 20:20 | J
Dae'Uhl: PoručenstvÍ
Khala, původně zamýšlená jako definice přísného systému chování, také vyvolala posun od kmenové společnosti ke kastovnímu systému. Všichni příslušníci protoských kmenů byli rozděleni do tří nových kast: na Soudce, Khalai a Templáře. Tento přechod odstranil poslední zbytky starých nepřátelství mezi kmeny a posílil odhodlání Protů začít znovu. Kasta Soudců sestávala z protoských starších a státníků, jejich hlavní povinností bylo vládnout Protům podle Zákona Khalai. Shromáždění Soudců vládla malá skupina starších známá jako Konkláve.

Druhá kasta, označovaná jako Khalai, sestávala z větší části protoské společnosti. Kasta Khalai zastupovala činorodé průmyslníky, vědce a dělníky, kteří pokračovali v novém budování svých domovin po krutých střetech Věku Bojů. Třetí kasta, zvaná Templáři, byli svatí válečníci a obránci Aiuru, kteří následovali Khalovy žáky, aby mohli dosahovat neustále vyšších met ovládání psionické síly. Pod novým vedením Konkláve a Soudců a vyzbrojeni horlivou mocí Templářů, Protové brzy ze zpustošeného Auiru vybudovali životem kypící ráj. Rostoucí prosperita vedla k znovuobjevení mnohých věd a znalostí, jež ztratili a nakonec se Protové naučili cestovat mezi hvězdami. Během pouhých několika století Protové dobyli stovky světů ve svém koutě galaxie a šířili plody své ohromné civilizace k mnoha vyspělejším rasám, na něž narazili. Nakonec Protové neúmyslně dokázali získat zpět osminu světů kdysi spravovaných Xel'Naga. Podle přísných zákonů Khaly na sebe Protové vzali břímě Dae'Uhl, neboli "Velkého poručenství". Podle dávných tradic Xel'Naga Dae'Uhl od Protů vyžadovalo, aby chránili a zabezpečovali nižší rasy, jež žily v jejich stínu. Na rozdíl od svých předchůdců však Protové odmítali zasahovat do evolučních procesů nižších ras pod svou ochranou. Neustále ostražití vůči xenomorfním hrozbám Protové drželi bdělou stráž nad svými nic netušícími svěřenci. Ale velmi podobně jako Xel'Naga před mnoha tisíciletími Protové svou přítomnost před nižšími rasami ve svém opatrovnictví tajili. Mnoho set druhů rostlo a prospívalo na různých světech jejich prostoru, aniž by kdy věděly, že jsou tajně chráněny z výšin.
Temní templáři
Ačkoli jejich nová osvícená civilizace rostla a vzkvétala, protoské Konkláve drželo v tajnosti před masami temné, hanebné tajemství. Bylo několik odpadlických kmenů, které odmítaly přijmout Khalu, protože věřily, že jejich individuální identity budou zlikvidovány kvůli dalšímu prohloubení vlády Soudců. Samotářské kmeny nebyly nepřátelské nebo bojechtivé, avšak věřily, že společenský program Konkláve bude nakonec zkázou jejich rasy. A tak byla existence Samotářských kmenů udržována v tajnosti, neboť Konkláve věřilo, že se jejich rozkolnický vliv může po protoské společnosti rozšířit a zničit vše, co vytvořil Khas. V přesvědčení, že Samotářské kmeny představují hmatatelnou hrozbu novému řádu, Konkláve nařídilo templářským silám odpadlíky vyhladit. Templáři, vedení mladým válečníkem Adunem, se nedokázali přimět k vyvraždění svých vzpurných bratrů. Místo toho se idealistický Adun pokusil Samotářské kmeny ukrýt před zraky Konkláve. Adun věřil, že dokáže přesvědčit Samotáře o pravdě Khaly tím, že je naučí, jak zacházet s vlastními latentními psionickými silami. Ačkoli se jejich síly rovnaly silám mocných Templářů, Samotáři stále odmítali podrobit své vášnivé, volné duše Khale. Bez disciplíny Cesty vzestupu se síly Samotářů vymkly kontrole a vyvolaly strašlivé ničivé bouře nad zeměmi Aiuru. Konkláve, šokované skutečností, že Templáři Samotářské kmeny nevyhladili, se pokusilo zoufalou situaci zachránit. Kdyby Konkláve potrestalo Aduna a Templáře za jejich neposlušnost, bylo by nuceno veřejně přiznat existenci Samotářů. A tak se Konkláve rozhodlo vzpurné kmeny navždy vyhnat z Aiuru. Templáři pod Adunovým vedením museli odpřísáhnout mlčenlivost, když byli Samotáři naloženi na starou, avšak funkční loď Xel'Naga a odesláni do vesmírné prázdnoty. Samotářské kmeny budou navždy známé jako Temní templáři. Časem se po Aiuru rozšířila legenda o Temných templářích, rozněcující představivost mnoha mladých Protů.

Aby ukázali své pohrdání Konkláve a jemu sloužícím Soudcům, Temní templáři si obřadně utínali své nervové přívěsky, čímž se vlastně oddělovali od základního komunikačního spojení sdíleného všemi Proty. Široce se rozšířily pověsti, že tito Stínoví lovci, odříznutí od hlavní spojnice své rasy, jsou nuceni získávat psionickou energii z temných, mrazivých hlubin vesmíru. Hlavně tato pověst neustále svědčila proti potulným válečníkům. Temní templáři, pronásledovaní a obávaní svými vlastními bratry, vedli osamělý život na svých vesmírných plavidlech. Na cestách mrazivými pustinami vesmíru se nikdy nevzdali lásky k Aiuru a potají pracovali na zabezpečení svého dávno ztraceného domovského světa všemi možnými prostředky

TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog???

Jo! Je super!
Ne! Je hnusnej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.