StarCraft Historie 3/3

26. října 2006 v 20:19 | J

Lidstvo a příchod zergů

Protové byli tichými svědky podivuhodného příchodu lidí do své části vesmíru. Ačkoli si Protové nebyli jistí původem zbloudilých Terranů, věděli, že tito křehcí, krátce žijící tvorové budou zajímavým předmětem studia. Během sledování rozvíjejících se terránských kolonistů uplynula dvě staletí. Terrané dokázali vybudovat zárodečné kolonie na více než tuctu světů v oblasti sledované Proty. Ačkoli technologie lidí nebyla tak vyspělá jako protoská, přizpůsobili se světům, na nichž žili a prospívali. Proty na Terranech fascinovalo, že ačkoli spolu neustále navzájem bojovali, přesto rozvíjeli své technologie a průmysl mílovými kroky.


Proty zneklidňovalo, jak rychle Terrané těží a vyčerpávají přírodní zdroje svých různých světů. Zdálo se jim, že Terrané nemají žádný ohled vůči jemné přírodní rovnováze, protože bezmyšlenkovitě spěchali z jednoho světa na druhý a za sebou nezanechávali nic než holé pustiny. Vázáni přísným diktátem Dae'Uhl měli Protové zakázáno přímo zasahovat do konání bezohledných Terranů, jakkoli si to přáli. Toto odloučené partnerství obou ras trvalo mnoho let. Avšak rutinní průzkumná mise Protů našla důkazy značící jistou záhubu pro nešťastné Terrany.
Veletemplář Tassadar, doprovázený proslulým templářským expedičním sborem, našel množství malých poletujících biologických konstrukcí poblíž hranic protoského prostoru. Bližším ohledáním si Tassadar odvodil, že tyto těžko popsatelné cizí organismy jsou vlastně dálkové kosmické sondy. Ačkoli Tassadar nemohl zjistit místo jejich původu, bylo jasné, že míří k Sektoru Koprulu terránských kolonií.
Tassadar vzal živé sondy zpět na Aiur k okamžitému prozkoumání. Podivné organismy nebyly podobné ničemu, co dosud Protové viděli. Psychika sond byla jasně navržena pro cestování hlubokým vesmírem a pro výzvědy. Při pokusu zjistit jejich hlavní cíl zaměřili Protové energii Khaydarinských krystalů na malé mozky sond. Proty poté otřáslo zjištění, že cizí sondy rychle a přirozeně odpověděly na mocnou energii krystalů. Jejich šok pocházel z toho, že pouze tvorové zrození protogenetikou Xel'Naga mohli správně zpracovat energii mocných krystalů. Ještě znepokojivější byl neurčitý myšlenkový tok, neustále opakovaný drobnými mozky sond: "Najít lidstvo ...Vyhladit ...Poznat ...Rozvinout ...".
Protové se domnívali, že sondy jsou předzvěstí nové hrozby jejich úseku galaxie. Pokud tyto bytosti byly vytvořeny technologiemi Xel'Naga, budou velmi vyspělé a neobyčejně mocné.
Protům se zdálo být jasné, že tato nová rasa představuje hmatatelné nebezpečí pro všechny živé bytosti a že bez ohledu na to, odkud pochází, určitě stále hledá nic netušící Terrany.
Protové začali vysílat zvědy, aby na okolních vesmírných trasách pátrali po jakékoli známce cizích nájezdníků. Tassadar tvrdil, že podle nařízení Dae'Uhl je svatým úkolem Protů chránit rasy, jež mají pod dohledem. Konkláve však namítalo, že pokud "bezcenná" rasa Terranů již byla zasažena nějakou novou hrozbou, musí být uvržena do plamenů a vyhlazena. Začala velká debata mezi Soudci a Templáři, jak by se měli postavit k nebezpečí, bezprostředně hrozícímu Terranům.
Obě kasty se shodly na jedné skutečnosti, totiž že tito noví tvorové byli nepopiratelně vytvoření vědou Xel'Naga. A pokud byli opravdu stvořeni Dávnými, měli by se Protové mít na pozoru. Bylo odsouhlaseno vyslání Tassadara a jeho expedičních sil, aby monitorovali terránské světy a pokusili se rozpoznat vážnost hrozícího nebezpečí. Za tímto účelem Tassadar vedl svou velitelskou loď, Gantrithor, a eskortu mohutných protoských válečných lodí k terránskému Sektoru Koprulu.
Začátek konce
Po příletu do terránského sektoru Tassadarovi zvědové našli důkazy, že tajemné nebezpečí si již začalo vybírat svou daň na terránských koloniích. Při bližším ohledání Tassadar zjistil, že okrajová kolonie Chau Sara byla zamořena cizími organismy.
Celý povrch kolonie byl pokryt hustou, jedovatou látkou, která pokračovala v rozleptávání kůry planety. A aby to bylo ještě horší, sami vetřelci buď nakazili, nebo zavraždili většinu lidských osadníků. Tassadar, zděšený zpustošením kolonie, se mohl pouze podivovat, proč již Terránci nevyrazili na pomoc svému obleženému světu.
Konkláve, když slyšelo o osudu kolonie, okamžitě Tassadarovi nařídilo zamoření z celé planety vypálit. Tassadar, který věděl, že tím zničí veškerý život na planetě, s žalem poslechl své vládce. Mohutné protoské válečné lodě aktivovaly své zbraně a zahájily palbu na nic netušící kolonii. Tento nákladný podnik uspěl ve zničení nepřátelského zamoření, ale pořád zůstávalo několik sousedních světů, které byly bezpochyby zamořeny také. Tassadar dostal rozkaz spálit všechny tyto světy a všechna ostatní terránská sídla, u nichž byla i sebemenší možnost zamoření. Při přesunu své flotily k druhé zamořené kolonii na Mar Sara začal Tassadar pochybovat o morálnosti svých rozkazů.

Terránští válečníci, zcela překvapení prvním útokem Protů na Chau Sara, vyslali flotilu hvězdných lodí, aby zastavila Tassadarovu flotilu. Terránská flotila se připravila k obraně kolonie před Proty, právě když Tassadar přikázal svým lodím odlétnout. Tassadar, bojující se svými vnitřními pochybami, se nedokázal přinutit ke zničení Mar Sara nebo flotily, jež ji přilétla chránit. Hledal způsob, jak vetřelce porazit, aniž by přitom musel vyhladit lidi. Kvůli těmto snahám Tassadar odmítl poslechnout genocidní příkazy svých vládců. Zůstal se svou flotilou daleko z dosahu terránských senzorů, kde vyčkával a sledoval, jak se přítomnost vetřelců šíří terránskými pustinami.

TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog???

Jo! Je super!
Ne! Je hnusnej!

Komentáře

1 good good | 13. září 2007 v 19:55 | Reagovat

Velmi dobré příběhy tu jsou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.