Fantasy Books

Brisingr

7. května 2009 v 0:01 | Janek

Dračí jezdec se vrací!

Přísahy...
Zkoušky oddanosti...
Mocné síly se střetnou...

Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…

Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor.

Kniha má okolo 650 stran. Čte se skvěle jako ostatní předchozí díly. Dočkáme se tu mnoho překvapivých zvratů jak dobrých tak jak to už to tak bývá, tak i zvratů zlých. Je zde více bojů, než předchozích dílech, což je pochopitelné. V knize se nám dostane mnoho odpovědí na mnoho otázek, ale stále jich tu zbude spousta nezodpovězených.

Jen malé nastínění děje:
-Roran a Eragon se utkají s Ra´zaky
-Bude svadba
-Bude se volit nový král trpaslíků
-Eragon se Safirou se vrátí zpět do lesa elfů
-Elfové zaútočí na sever říše
-Gleadr s Oromisem poví Eragonovi z čeho bere Galbatorix svou sílu
-Eragon najde zbraň pod stromem Menoa
-Strhnou se další bitvy


Kroniky Prydainu (Kniha 2)

4. února 2009 v 22:11 | Janek

Kroniky Prydainu

Velkolepý příběh Prydainu vrcholí.
Šťastný konec přichází klikatými cestami a je draze zaplacen.
Ale existuje vůbec šťastný konec? Příběh odvanou staletí a zůstane jen legenda zapsaná v kronikách. O Taranovi, který volil mezi lží a pravdou, zbabělostí a statečností, mezi nenávistí a láskou...

Tato kniha je druhý svazek jinak pětidílné ságy. Navíc tato kniha obsahuje příběhy předcházející příběhům a tudíž vrhají nové světlo na dějiny Prydainu.

Kniha opět rozdělena na více částí:
Taran Poutník
Eilonwy je na převýchově, a tak se tedy Taran rozhodne vyrazit hledat svou minulost a sám sebe. Vyrazí směrem ke svobodným obcím. Po cestě plní dobré skudky a pomáhá ostatním. Zkouší různá zaměstnání, aby zjistil čím by se měl živit. Ale nalezne nakonec to co hledá?
Král Králů
Poslední bitva nastala. Všichni se schromažďují a připravují na bitvu s Arawnovým nemrtvým vojskem před branami Caer Dathylu. Ale i mezi spojenci jsou zrádci a úkol to není tudíž lehký. Poslední tažení proti Arawnovi započalo. Podaří se našim hrdinům zničit Arawna a jeho špinavou armádu nevrtvých?

Dále následuje osm předcházejících příběhů:
Nalezenec
Kámen
Pravý čaroděj
Rozpustilý havran
Meč
Kovář, tkadlec a harfeník
Pravdomluvná harfa
Coll a jeho bílá svině

Kroniky Prydainu (Kniha 1)

4. února 2009 v 21:50 | Janek

Kroniky Prydainu

Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi.
Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain.
Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...

Tato kniha je opravdu skvělá! Americký spisovatel Lloyd Alexander na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Napsáno před více než 30ti lety navazujíc na autory fantasy jako
J. R. R. Tolkiena a C. S. Lewise. Jeho dílo je nápadité s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty.

Kniha je rozdělena do tří částí:
Kniha tří zjevení
Zde se setkáme s Taranem pasáčkem vepřů, který bydlí v CaerDallbenu u svého opatrovníka čaroděje Dallbena a jeho přítele Colla. Taranovi je svěřena věštecká svině Hen Wen. Ta ale utíká a Taran běží za ní, a tak začne jeho velké dobrodružství na kterém potká věrného přítele Gurgiho, přítelkyni Eilonwy a barda Flewddura, trpaslíka Doliho a prince Gwydiona. Spolu musí zastavit Arawnova Rohatého krále, který se chystá zničit celý Prydain.
Černý Kotel
Taran se nevzpamatoval ještě z prvního dobrodružství a hned je tu další. V Caer Dallbenu se schází rada, která má za úkol vypravit výpravu za zničením černého kotle. Díky kterému Arawn vytváří nemrtvé bojovníky. Cesta poněkud složitá, ale podáří se Taranovi a jeho přátelům úkol splnit??
Hrad Llyr
Taran vyprovází Eilonwy na ostrov Mona, kde má být Eilonwy převychována na dámu. Ovšem to by v tom byl čert aby se něco nezvrtlo. A opravdu Eilonwy je unesena Maggem, který slouží zlé čarodějnicí Achren. V tomto dobrodružství potkáte spoustu ředchozích hrdinů a mnoho dalších jako neschopného prince Rhuna, obra Glewa či obří kočku Llyan.

Tohle je velmi zajímavá a dobře čtivá knížka. Moc se mi líbí a doporučuji včem lidem co mají rádi fantasy, kouzla, magické bytosti a neoblomné hrdiny.

Elyonova země-Osamělé moře (kniha 4)

17. ledna 2009 v 21:33 | Janek

Dva bratři, jedna legenda

Ještě dříve, než se postavily hradby..., než došlo
k souboji mezi Abaddonem a Elyonem..., než se narodila
Alexa Daleyová..., žili dva bratři Thomas a Roland Warvordovi,
jejichž minulost byla stejně záhadná jako budouctnost.
Vyrostli ve strašných podmínkách sirotčince, odkud uprchli
do neznámého, tajuplného světa. Na každém kroku je
čekalo vzrušení, dobrodrižství a nebezpečí. Jejich příběh
vypráví o tajemnu, hledání, přátelství a o záhadách
Elyonoy země.

Tato kniha navazuje na tři předchozí.
Děj začína na Rolandovi lodi, kde Roland vypráví svůj a bratrův příběh
Alexe a Yipesovi.

Elyonova země-Desáté město (Kniha 3)

7. září 2007 v 18:46 | Janek

Staré zlo. Nové nebezpečí.


Osud země závisí na odvážné dívce.
A je to tady. Závěrečný souboj. Na jedné straně zloduch Victor Grindall a jeho děsivý pán, uvězněný Abaddon, na streně druhé třinácti lrtá dívka jménem Alexa, v jejichž rukách leží osud
Elyonovy země.
Má-li zvítězit dobro, musí Alexa najít způsob, jak přeplout Osamělé moře, zachránit kamaráda Yipese a objevit zahadné Desáté město.
Cestou je napadána ze všech stran, zradí ji blízká bytost a vzávěrečné bytvě je v sázce úplně všechno . Dojde i k odhalení velkého tajemství. Vtěch chvílích se Alexa stává opravdovou hrdinkou...

Poslední díl této velmi úspěšné série. Čekají vás nová velká odhalení a na konec se kusy příběhu spojí a vše je vám jasné. Tuto edici bych přirovnal k bestcellerům jako Narnie, nebo Eragon s Eldestem.
Až takový dojem na mě tyto knížky zapůsobyli. Ale dost bylo žvástů!

Desáté město čeká na své objevení!!

http://www.artbos.cz/fotografie/stredni/elyonova%20zem%C4%9B.jpg

Elyonova země-Trté údolí (Kniha 2)

7. září 2007 v 18:30 | Janek

Staré zlo. Nové nebezpečí.

AlexaDaleyová se domnívala, že poté co zvítězila nad člověkem, který ohrožoval město Bridewell zevnitř, skončí i veškeré problémy.
Teď, když jsou hradby kolem jejich země stržené, se však objevuje nové, nečekané nebezpečí zvenčí. Alexa se zaplete do zápasu, který ohrožuje nejen její život, a v němž má hrát klíčovou roli.
Zlověstné síly se objevují překvapivým a ohavným způsobem a jejich cílem je zahalit zemi temnotou. Aby Alexa a její přátelé pomohli dobru zlo porazit a vrátit zemi klid a mír, musí riskovat mnohem víc, než kdy by dřív-poradit si s nestvůrnými obry, krvežíznivými netopýry, vyhladovělými zdivočelými psy a mimořádně ďábelským zloduchem.

Druhý díl fantasy bestselleru. Je to mnohem lepší a napínavější knížka, než první díl.
Trnité údolí čeká!

http://www.fragment.cz/export/Images/Elyonova_zeme/Informace_o_edici/Trnite_udoli.gif

Elyonova země-Temné hory (Kniha 1)

7. září 2007 v 16:51 | Janek

Co číhá za hradbami?

Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem,
kterého se obávají všichni obyvatelé města.
Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.

Fantasy Bestseller

Tohle je fakt dobrá knížka, kterou bych doporučil všem co mají rádi fantasy, nebo mluvící zvířátka. Je to sice první díl, ale je tam mnoho nedořešených událostí. A nedělejte si závěry, vše je jinak než se zdá.
Obrázek “http://www.fragment.cz/export/Images/Elyonova_zeme/Informace_o_edici/Temne_hory.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Gamebook

3. září 2007 v 12:25 | Janek
Vítej dobrodruhu!
Knihu, kterou vám představuji, není knihou, která se čte od začátku do konce.Tento typ knihy se nazývá gamebook, nebo také kniha-hra. Oba výrazy již v podstatě v Čechách zdomácněly a gamebooky si našly své místo v knihovnách tisíců hráčů.

Gamebook se čte tak, že se seznámíte s pravidly(v každé knize jsou trochu jinak) ,vlastní postavou(v knize pod kapitolou Tvá postava) a začnete číst.Nejdříve si přečtete kapitolu "Jak to všechno začalo" a pak začněte číst na odkazu č.1. V knize se stáváte hlavním hrdinou a sámi se rozhodujete, kterým směrem se vydáte a jakým nebezpečím budete čelit na cestě za svým cílem. Prostě si stačí vybrat a otočit na některou z alternativ uvedených v textu a pokračovat ve čtení. Veškeré důležité změny si můžete zapisovat do "Osobního deníku", který senachází o pár stránek dále. Nyní vám již přeji hodně štěstí a ještě víc zábavy.
Jo a sežeňte si někde obyčejnou tužku,kostku(šestistěnou.lépe dvě) a můžete začít!
Dobrodružství čeká!!

Rada: Také si někde sežeňte papír a zapisujte si stránky abyste se v nich neztratili.

Letopisy Narnie-C.S.Lewis(autor)

25. října 2006 v 23:08 | J

C. S. Lewis

Spisovatel C. S. Lewis, básník a profesor literatury na univerzitách v Oxfordu a v Cambridgi se narodil v roce 1898. Své Letopisy začal psát roku 1950, ve stejné době, kdy jeho univerzitní kolega J. R. Tolkien připravoval k vydání svůj román Společenství prstenu.
Lewis i Tolkien, byli členy tzv. "Inklings" (neboli - Tušitelé). Byl to jakýsi neformální klub spisovatelů, kteří se scházeli v místní hospodě a probírali své nápady a příběhy. Společně se dohodli, že oba napíší nějaký román. Lewis dopsal sedm dílů Letopisů Narnie dříve, než Tolkien dokončil svého Pána prstenů. Za poslední díl letopisů získal nejvyšší ocenění za výjimečné dílo v dětské literatuře, prestižní Carnegie Award.
Lewis byl fascinován pohádkovými příběhy, mytologií a bájnými legendami, které ho společně se zážitky z dětství inspirovali k napsání jeho první knihy Lev, čarodějnice a skříň - jedné z nejčtenějších knih všech dob.
Následovalo dalších šest dílů, které tvoří ohromně populární sérii Letopisů Narnie, které dnes již neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury a nadále si získává své obdivovatele mezi mladými i staršími čtenáři po celém světě.

TOPlist

Letopisy Narnie-Poslední bitva

25. října 2006 v 22:59 | J
Poslední bitva
Sedmý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román
Fragment, 15. března 2006
Za tento díl letopisů získal C. S. Lewis nejvyšší ocenění za výjimečné dílo v dětské literatuře, prestižní Carnegie Award.
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Jill s Eustacem se znovu vydávají do země, které hrozí zkáza. Narnie je zmítána zmatky a pochybnostmi a král Tirian musí zabránit jejímu úplnému zničení. Začíná bitva, která navždy rozhodne o budoucnosti slavného království Narnie!
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

TOPlist

Letopisy Narnie-Stříbrná židl

25. října 2006 v 22:57 | J
Stříbrná židle
Šestý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román
Fragment, 20. února 2006
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Najděte společně s Jillem a Eustacem syna krále Kaspiana, který zmizel při pátrání po vrahu své matky. Času je málo, Aslanova znamení se dají snadno přehlédnout a v podzemí číhají nebezpečné nástrahy. Jedno z největších a nejnamáhavějších dobrodružství právě začíná.

TOPlist

Letopisy Narnie-Plavba jitřního poutníka

25. října 2006 v 22:55 | J
Plavba jitřního poutníka
Pátý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román
Fragment, 27. ledna 2006
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům.

TOPlist

Letopisy Narnie-Princ Kaspian

25. října 2006 v 22:54 | J

Princ Kaspian

Čtvrtý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román
Fragment, 10. listopadu 2005
Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?


TOPlist

Letopisy Narnie-Kůň a jeho chlapec

25. října 2006 v 22:52 | J
Kůň a jeho chlapec
Třetí díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román, 232 str.
Fragment, 10. října 2005

Letopisy Narnie-Lev,čarodějnice a skří

25. října 2006 v 22:49 | J
Lev,čarodějnice a skříň
Druhý díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román, 200 str.
Fragment, 19. září 2005

Letopisy Narnie-Čarodějův synovec

25. října 2006 v 22:43 | J
Čarodějův synovec
První díl sedmidílné fantasy edice Letopisy Narnie
S. C. Lewis
Fantasy román, 208 str.
Fragment, 19. září 2005

Eldest*

25. října 2006 v 22:14 | J
Šíří se temnota...
přichází beznaděj...
vládne zlo

Eragon*

25. října 2006 v 22:11 | J
Jeden chlapec...
Jeden drak...
Svět dobrodružství
 
 

Reklama